31 12 2009

2010 senesi

BAHARIN TAZE YAPRAĞI SARARDI.

TENCEREMİZİN ATEŞİ SOĞUMAKTA..

 

2010 yılı

Zor bir yıl geçmek üzere.. Yarın bundan daha zor olmayacağı bilinmez bir yeni yıla giriyoruz. Bu zorlukların sebebi dünya nüfusu olabilir mi?
İnsanlar son elli yılda hızla çoğaldı. Tabii olarak dünyamızın dengesi bozuldu. Yeşil alanlar azaldı. Boy boy binalar hatta gökdelenler kapladı, her yeri..
Yeşil alan azalınca hayvanların da yiyeceği azaldı. Hayvan nesli bitti bitecek.
Köylerimize gelen göçmen kuşları şimdi yok. Yabani hayvanların nesli devam etsin diye çalışmalar yapılıyor. Bazı yırtıcı hayvanlara bile, av yasağı getirildi.
Birçok ülkede ve tabii bizim ülkemizde de nüfus planlaması çalışmaları var.
Dengeler bozuldu. Önceki yıllarda nüfus oranına göre, topluma zarar veren insan sayısında terazi iyilerden yanaydı. Nüfusumuz arttıkça bu denge de arızalandı. Çünki bir kötünün dokuz mahalleye zararı vardır. Bu dokuz mahalle sözünün doğruluğundan olsa gerek, eski rahatlık kalmadı. Hem çalışmayıp, hem harcayacak bir nesil yetişti. Yani üretmeden tüketen pisikopat bir toplum ortaya çıktı. Bütün dünyayı sarsan ekonomik krizin sebebi bu olsa gerek.
Çare yok mu? Var elbette. Çareyi kurtuluş savaşımızın ve cumhuriyetimizin ikinci adamı yıllar önce söyledi..
"-NAMUSLULAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA KALKINAMAYIZ."
İşte ikinci cumhurbaşkanımız İsmet İnönü'nün sözü tüm dünya düzenine uygulansa, herşey güzele doğru koşacaktır.
Bunu hayata geçirecek sosyal demokrat bir lider, önce bizim ülkemizde, daha sonra da bütün dünya da yeni bir akım başlatacaktır.
HAYDİ İYİ İNSANLAR, CESARETLİ OLUN ARTIK..
Bu vesileyle 2010 yılı için tüm iyi dileklerimi sunar, bu yeni senede özlediğiniz herşeye kavuşmanızı ve çok mutlu olmanızı dilerim...

0
0
0
Yorum Yaz