10 04 2013

ALLAHA İMAN

ALLAHA İMAN |  görsel 1

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4771

                   

 

 ALLAHA İMAN

 

                                 Bu zamanda Allahu Tealayı bilmemek, ahmaklıktır.Allahu Teala vardır. Birdir. Hiçbir ortağı yoktur. Biz doğmadan önce de vardı. Biz öldükten sonra da var olacaktır. Çünki yaratan  O dur. Biz yaratılanlar onu anlayamayız. Anlatamayız. Sadece var olduğunu kabul ederiz. Bu kabul etmeye İMAN etmek denir.

                                   Allahu Teala 124 binden fazla peygamber göndererek biz kullarına kendi varlığını birliğini ve ona karşı yapacağımız ibadetleri bildirmiştir. En son gönderdiği peygamber Hazreti Muhammeddir. Ne mutlu onun ümmeti olanlara, Ne şanslı insanlardır, onlar. Müslüman olmakla övünüyorum. Elhamdülillah Müslümanım.

                                    İnsanın içine şüpheler düşmüyor değil. İnsanoğlu yaratıldığından zamanımıza kadar hep şüpheci olmuştur. Bu duygu içinde olan Filozof Descartes(Dekart) kendi kendine sormuş. Bir yaratıcı var mı? Bu soruyu sorunca hemen aklına ikinci soru gelmiş. Ben var mıyım. Düşünüyorum, o halde varım. Ben var olduğuma göre, beni  Yaratan da vardır.Öyleyse Allah vardır.

                                    Hepimiz bilim adamı olamayız. Kaldı ki nice kendisine bilim adamı denenlerden bile, Allahın varlığını kabul etmemeyenler vardır. Kendi kendimize Allahın varlığını bulsak da, tam anlamıyla ifade edemeyiz. İşte Bizi yaratan Allahu Teala bizlere çok acıdığı için, peygamberler göndermiştir. O peygamberler, Allahu Tealanın emir ve yasaklarını bizlere iletmişler. Allahu Tealayı tanıyanlar arasında sevgi ve saygı oluşmuştur.

                                  Yukarıda da yazdık. Son Peygamber Hazreti Muhammeddir. Bir daha kıyamete kadar peygamber gelmeyecektir. Fakat her yüzyılda, dünyaya gelecek olan İslam Alimi bizlere ışık olacaktır. Bunlara Büyük Alimler denir. Ben bu Büyük  Alimleri bildiğim ve onların dediklerini kabul ettiğim için de, Allahu Tealaya şükrediyorum. Elhamdülillah, peygamberimizin yolundayım. Ve o yolda giden silsile içindeki Alimlerin  kıyamete kadar devam edeceğini de biliyorum.

                                  Allahu Tealanın varlığına birliğine inandım. Allah vardır. Birdir. Hazreti Muhammed Allahın kulu ve peygamberidir. En son peygamberdir. Onun  gösterdiği yol, Ehli Sünnet yoludur.

                                  Bu yolun büyüklerine Silsile-i Aliyye denir. Bu büyükler her devirde var olacaklardır. Ben o büyüklerin yolundayım, Elhamdülillah. Amin.


                                                                 

                                                                                         
 

18
0
0
Yorum Yaz