27 11 2013

BİR DAVAYI DERT EDİNDİM.

BİR DAVAYI DERT EDİNDİM. |  görsel 1

BİR DAVAYI DERT EDİNDİM. BAŞKALARININ KOLAYLIKLA ANLAYAMACAĞI ŞEYLERİ ANLAMAK VE ANLATMAK İSTİYORUM. NEYİ ANLAYACAĞIZ. NASIL ANLAYACAĞIZ. İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİYLE, HEMDERT OLACAĞIM. BU DERT ORTAKLIĞI İLE, BAŞLAYAN DOSTLUKLARA YELKEN AÇAN BİR GEMİ OLACAK BU SAYFALAR.

 
 
İNSANLAR BİZİ ÖZLEMELİ |  görsel 1

 


 BİR DAVAYI DERT EDİNDİM. BAŞKALARININ KOLAYLIKLA ANLAYAMACAĞI ŞEYLERİ ANLAMAK VE ANLATMAK İSTİYORUM. NEYİ ANLAYACAĞIZ. NASIL ANLAYACAĞIZ. İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİYLE, HEMDERT OLACAĞIM. BU DERT ORTAKLIĞI İLE, BAŞLAYAN DOSTLUKLARA YELKEN AÇAN BİR GEMİ OLACAK BU SAYFALAR. 

SEVGİLİ DOSTLAR

 

 

 

DAHA ÖNCEKİ SÖZLERİMDE BELİRTTİĞİM GİBİ, BEN KÖY ÇOCUĞUYUM. TAHSİLİM DE SADECE LİSE. BU KONULARDA FAZLA İLERİ ÇIKAMAM. ÇÜNKİ BU BİLGE İNSANLARIN ÇÖZECEĞİ BİR MESELEDİR.

 

 

TEK BAŞIMA KALMAZSAM EĞER, ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKTUR. YETER Kİ HERZAMAN BERABER OLALIM. DOLAYISIYLA BU YAZIYI OKUYAN DUYAN HER TÜRK VATANDAŞININ YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR. SEVGİ VE BARIŞA HAP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ. DÜŞMANLIKLAR, ÖFKELER BİTECEK. SİZİN KATILIMINIZLA HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAKTIR.

 

 

 

İSTİYORUZ Kİ, HER VATANDAŞ BİLİNÇLİ OLSUN. ÖNCE İYİ BİR ÖĞRENİM GÖRMELİYİZ. DAHA KÜÇÜK YAŞTAN İTİBAREN, SAĞLIĞIMIZA ÖNEM VERMELİYİZ. ÜLKEMİZDE SAĞLIK HİZMETLERİ PARASIZ.
 
 
 
HERKES SAPASAĞLAM BİR HAYAT SÜRMELİDİR.

 

 

 

HERKESİN BİR ÖZEL HAYAT SİGORTASI DA OLMALIDIR. YILLIK PRİMLERİ ÖDENECEK MİKTARLARDADIR. MADDİ DURUMU İYİ OLANLAR, ÖZEL EMEKLİLİK SİGORTASI DA YAPTIRMALIDIRLAR. EŞYALARIMIZI, EVİMİZİ, TARLAMIZI, BAHÇEMİZİ, ARABAMIZI SİGORTA ETTİRMELİYİZ.

 

 

HER FERT ÇALIŞTIĞI İŞİNDE, EN VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇAPA GÖSTERMELİDİR. TABİİ BÖYLE ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN, ŞİRKET KAZANACAK, BİZ DE DAHA FAZLA GELİR ELDE EDECEĞİZ. ÇALIŞANLARIMIZ BİR İŞE BAŞLADIĞINDA, HEMEN SENDİKA ÜYESİ OLMALIDIR. BU ALIŞKANLIK HALİNE GELMELİDİR.

 

Tam İlmihal  Seadeti Ebediyye

 

İŞYERİ SAHİBİ İSEK, ŞİRKET SAHİPLERİNİN OLUŞTURDUĞU DERNEĞE ÜYE OLMALIYIZ.

 

 

BİZİM GİBİ EMEKLİ OLDUĞUMUZDA İSE, EMEKLİLER DERNEĞİNE HEMEN KAYDIMIZI YAPTIRMALIYIZ.

 

 

HEPİMİZ TÜKETİCİYİZ. MAHALLEMİZDE FAALİYET GÖSTEREN TÜKETİCİ DERNEĞİNE GİDEREK, ONLARIN ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETMELİYİZ. HEMEN ÜYE OLMALIYIZ.

 

Hacı Şerafettin Güler

 

MAHALLEMİZDEKİ KASAP, MANAV, BAKKAL, BERBER, TERZİ İLE TANIŞIK OLMALIYIZ. KISACASI KÜÇÜK ESNAFI KORUMALIYIZ. ONLAR EKONOMİMİZİN KAN DAMARLARIDIR.

 

 

BİR ÜLKEDE KÜÇÜK ESNAF YAŞIYORSA, MESELE YOK DEMEKTİR.

 

/strong>

 

HER FERT KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNMELİDİR. ÇÜNKİ İNSAN, UNUTMA GİBİ BİR HASLETE SAHİPTİR. BİZE YAPILAN KÖTÜLÜKLERİ UNUTUR, YAPANLARI AFFEDİVERİRİZ. BİLDİKLERİMİZİ DE UNUTMAMAK VE HATTA DAHA DA ÇOK BİLGİLENMEK İÇİN, ÇOK OKUMALIYIZ.
 
Doğru Kitabları Çok Okumalıyız.
 
 

 

YUKARIDA SÖYLEDİM. BEN KÖY ÇOCUĞUYUM. KÖYÜMÜZDE HER YIL YAPILAN GELENEKSEL TOPLANTI VARDIR. UZAKTAN YAKINDAN, KÖYÜMÜZLE AZ VEYA ÇOK BAĞI OLAN YA DA KÖYÜMÜZÜ VE İNSANLARIMIZI SEVENLER YILDA BİRGÜN BULUŞUYORUZ.

Gemiç Köyü

 

 

SİZLER DE KENDİ KÖYÜNÜZDE, BU HUZUR TOPLANTILARINI YAPMALISINIZ. ZATEN YAPIYORUZ DİYENLERE DE SÖZÜM VAR. O ZAMAN BU TOPLANTILARI İLÇENİN TÜMÜNE YAYABİLİRİZ. BÖYLECE BU TOPLANTILARIMIZ DAHA BÜYÜK KATILIMLA İLÇE MERKEZİNDE YAPILABİLİR.

 

 

TOPLANTIDAKİ HERKES, O İLÇEDE KURULACAK SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFININ ÜYESİ OLUR.

 

 

BU VAKIF, EĞİTİM GÖREN FAKİR ÖĞRENCİLERE YARDIM EDER. BİZZAT BULUNDUĞU İLÇEDE SEVGİ, HOŞGÖRÜ VE YARDIMLAŞMANIN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPAR.

 

 

BU İLÇE TOPLANTILARI, İLERİDE İL BAZINDA GELİŞİR. O ZAMAN İL TOPLANTILARINI YAPAN VAKIF YÖNETİCİLERİ DİĞER İLİN VAKIF YÖNETİCİLERİYLE İŞTİŞARE EDERLER. SOSYAL POLİTİKA ÜRETİRLER. BU İSTEKLERİNİ DE GÜR BİR SESLE, İKTİDAR PARTİSİNE VE MUHALEFET PARTİLERİNİN DE HERBİRİNE İLETİRLER.

 

 

SONUNDA KAZANAN DEVLETİMİZ OLUR.

İNSANIMIZ KAZANCINA KAZANÇ KATAR. BİR KERE HER VATANDAŞ TAM DONANIMA SAHİP OLUR. TEK BİR KİŞİ DE KALSA HAKKINI SÖKE SÖKE ALIR. FAKAT BU ANLAYIŞ VE TUTUM KİMSEYİ TEK BAŞINA BIRAKMAYACAKTIR. ÜLKEMİZ VATANDAŞLARI HUZUR İÇİNDE YAŞAYACAKLARDIR.

 

 

 

BU GÜZEL İFADELERE KARŞI ÇIKACAK, OLMAZ DİYE TERANE SÖYLEYECEK, DIŞ DÜŞMANLARIMIZ VE İÇERİDE ONLARIN İŞBİRLİKÇİLERİ OLACAKTIR.

 

 

BİLGİMİZLE BÖYLESİ TEHLİKELERİ ÖNLERİZ. YETER Kİ BİR BAŞLAYALIM.

 

 

BU SAYFALARA YAZI YAZALIM. SİZLER DE FİKİR ÜRETEBİLİRSİNİZ. KÖYÜ MÜZ YOK, DİYENLERE: DEDELERİNİZİN KÖYÜNÜ ÖĞRENİN VE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR, DİYEREK VE ÖZLEMLE TOPLANTILARA KATILIN DİYORUZ.

 

 

ÇÜNKİ BİZ TÜRKLER BU VATANA BİN YIL ÖNCE ORTAASYADAN GELDİK.

 

 

 

SIRA ASYADAKİ KÖKLERİMİZE DE GELECEKTİR.

 

 

 

ONLAR ZATEN KUCAK AÇMIŞ, BİZİ BEKLİYORLAR.
 

 

 

35
0
0
Yorum Yaz