18 05 2013

BUGÜN SEÇİM OLSA

BUGÜN SEÇİM OLSA |  görsel 1

 

Seçim Sandığı Göründü TÜRK MİLLETİ KARARINI VERECEKTİR

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan Türkiye Halkına TÜRK MİLLETİ denir. Bu devleti kuran önderimiz GAZİ MERAŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün sözlerini, Genel Kurmay Başkan'ımız tekrarladı. Bu yurdu bu topraklarda yaşayan halk, Kurtuluş savaşımızın önderinin komutasındaki savaşlarla kurtardı. Hangi etnik kökenden olursak olalım, hangi inanıştan olursak olalım, bu topraklar vatanımızdır. Türkiye Cumhuriyeti , laik,sosyal,demokratik, hukuk devletidir.Üniter bir yapıya sahiptir. Ayrımcılığa karşıdır. Bütün vatandaşlar kanun önünde, eşittir. Bir iç savaş içinde değiliz. Tarihi olaylar olmuştur. Bunların çoğu dışarıdan destekli aldatılmış insanlarımız tarafından yapılmıştır. Taraftarı ya da içimizden sempetizanı yoktur.Babama, dayıma sormadım. Hangi kökenden olursak olalım, biz türk milletiyiz. Bu ülkenin eşit vatandaşıyız. Bireysel olarak benim ya da akrabalarımın bazen haksızlığa uğradığımız ols-du. Bu hareketi devletimize mal etmedik. Çünki bu ülke hepimizin. Şimdi o koltuklarda oturanlar idare etse de zaman gelecek, başkalarına da fırsat verilecektir. Başımızdaki iktidara karşı zorla bir baskı hiç kimse düşünemez. Bu hukuka ve demokrasiye en önemlisi ANAYASA'ya aykırıdır. Zaman zaman ben de yazdım. Diğer bütün partiler kendi inisiyatifini bıraksın. Aralarında anlaşsınlar, ismini de CUMHURİYET PARTİSİ desinler, tek parti olarak seçimlere katılsınlar. Karşılarında da sadece halkın çoğunluğunun memnun olmadığı iktidar partisi kalsın. Elbette seçimi kazanacaklardır. Sonra da siyasi partiler ve seçim kanunu değiştirilerek, hatta anayasa bile tamamen değiştirilerek seçimlere gitsinler. Türkiye darbe anayasasından kurtulsun. Bu vatandaş rahat bir ömür sürsün. Batı medeniyeti kriterlerinde yepyeni kanunlarla rahat yaşayalım. Fakat hiçbirzaman bu iktidarı zor kullanarak devirelim diyenlerle beraber olmadım. Olamam da. Hatta o takdirde bu iktidarın yanında olmaktan çekinmem. Ne olacaksa meşru zeminde yapılsın. Yeter artık. Biz lider ülke olmak istiyorsak önce demokrasiyi desteklemeliyiz. Başımızdakileri beğenmeyebiliriz. Bunun çaresi yapılacak seçimle bulunur. Yeter ki istesinler. Bu millet kendisinden ne istenmişse severek katılmıştır. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler, belediye ve milletvekili seçimlerinin ne zaman yapılacağı kesinlik kazandı. Türkiye sınırları içindeki yerel yönetimleri belirleyecek bir seçimdir. Yerel seçimlerin 5 yılda bir yapılıyor olması gereği 30 Mart 2014 tarihinde yapılması planlanmaktadır. Bir belediye seçimi dönemi yaşanacaktır. Partiler için müthiş bir fırsat var. 2014 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresi doluyor. Abdullah Gül’ün görev süresi tam olarak 28 Ağustos 2014 tarihinde son bulacak ve 2014  Ağustos ayında, Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. İki yıl sonra ise genel seçimler yapılacak. Yani genel seçimler ne zaman olacak sorusunun cevabı 2015'tir.

Bugün seçim olsa sonuç ne olurdu?

 

AK Parti, yüzde 50 bandının üstünde yer alırken CHP, yüzde 25 barajını geçerken, MHP ve BDP oy oranını korudu.Yazıma burada son verirken yine tekrarlıyorum.Bugün Seçim Olsa

 

Yukarıdaki gibi yine yazıyorum. Sağda, solda, ortada anayasal kurallara uygun partiler tek blog oluşturarak (cumhuriyet partisi ismiyle)seçimlere girebilse, iktidar partisi daha az oy alacaktır. Yapılacak seçimlerden sonra yeni bir anayasa ve tekrar seçimle Türkiye bu zorlu dönemi atlatacaktır. İki yıl çok demeyin. Zaman su gibi akıyor. Bu yazıyı okuyan insaf sahibi vatandaşlarımız olacaktır. Onların bilgileri ve çevreleri benden çoktur. Ne dediğimi anladılarsa, destek versinler. " TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR" diyen. Atatürk'ün sözleriyle yazıma nokta koyuyorum.

36
0
0
Yorum Yaz