15 12 2008

EDEP

http://gurbetdeyazmak.blogcu.com/rss.php
yukarıdaki kelime dinimizde çok önemlidir. Alimin yanında dini bilgiler öğrenmek için gelen ilk talebenin şöyle dua etmesi gerekir önce:
-EDEP YA HU.!!!
Yani Allahu tealadan istediği ilk şey edebli olmak adınadır.
Ve bizim dinimzde zorlama yoktur. Peygamberimiz kendisini çocukluğundan beri büyüten öz amcasına ille de iman et dememiştir. İman bir nasip işidir. Ta Amerikadan gelip imanla şereflenen mümin arkadaşlarım var.
Sevgili müjde hanım sizi çok seviyor ve size namazlarımda hep dua ediyorum.
size yazı ya da yoruma benzer edepsiz şeyler yazanları kınıyorum.
İslamiyet bu değildir. Peygamberimiz ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. Eğer
http://gurbetdeyazmak.blogcu.com   sayfasının sol tarafındaki islam alimleri yazı dizisini okuyabilirseniz. Orada Alimlerin hiçbir kimseyi zorla dine davet etmediğini görür ve sevinirsiniz. Size böyle uzun yazıyı yazdım. Çok üzüldüğümü anlatabilmek adına katkım olduysa o zaman ben de huzur içinde olacağım. İnşaallah siz ALLAHU TEALA'nın razı olduğu kullardan olursunuz. Amin.....

SEVGİLİ KARDEŞİM YUKARIDAKİ YAZIYI MÜJDE HANIMA YAZDIM. SİZE DE AYNISINI GÖNDERDİM. ÇÜNKÜ YAPTIĞINIZ DAYANIŞMA ÖRNEĞİNİ ÇOK TAKDİR ETTİM. SÖZLEŞMEYİ YAYINLADINIZ. ARKADAŞ LİSTENİZİ DÜZENLEDİNİZ. ÜZÜLDÜĞÜNÜZÜ BELİRTTİNİZ. HATTA BU UĞURDA UYKU UYUYAMADIĞINIZI DA YAZDINIZ. SİZE DE AYNI DUALARI EDİYORUM. İNSAN OLMAK LAZIM ÖNCE...
 ONDAN SONRA HERŞEY KOLAY OLUR. MÜSLÜMANLARDAN HİÇ KİMSEYE ZARAR GELMEZ. İSLAMİYET SEVGİ VE BARIŞ DİLİDİR. BUNUN İLK ÖRNEĞİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATIDIR. SIRASIYLA BÜTÜN ALİMLAER HEP SEVGİ VE MUHABBET VERMİŞTİR ETRAFINA..
BİZİM ÜLKEMİZDEN DE YUNUS EMRELER, MEVLANALAR, HACI BEKTAŞ VELİLER VE NİCELERİ ÇIKMIŞTIR.Sevgili okuyucularım ve Blogcu arkadaşlarım
Yukarıdaki yazılar önce yorum olarak yazılmıştı. Fakat bu yorumları burada yayınlamak gereğini duydum.
İslamiyet ne yazık ki layıkıyla öğretilemediği için böyle acıklı sonuçlara şahit oluyoruz.
http://kediperisi.blogcu.com   arkadaşımız kurban bayramı ve kurbanlıklar hakkında kendi duygularını yazmış. O yazının hiçbir kelimesini müslüman olarak onaylamam mümkün değil fakat, ona hakaret etme hakkını hele hele inanışımdan asla alamam.
İslamiyet bir sevgi dinidir. bir güzel ahlak dinidir. Bir insan tanımadığı birine selam verdiğinde şöyle demektedir.
-MERHABA KARDEŞİM BEN SENİ TANIMIYORUM. FAKAT BİLMENİ İSTERİM Kİ BENDEN SANA ZARAR GELMEZ. ÇÜNKÜ BEN MÜSLÜMANIM.
Bu yüce dinimizin kitabı KURAN-I KERİM ve peygamberimizin bize ilettiği hadisi şerifler ve İslam Alimlerinin yazıp bize kadar ulaştırdığı İLMİHAL kitaplarında öfke, kin, garaz, terör islam kelimesinin dışında anlatılmıştır. Hatta öfkelenince imanımızın bile tehlikeye gireceği bildirilmiştir.
  Öyle bayağı adi kelimelerle yorumlar yapılmış ki hem de islamiyet adına..
Çok üzüldüm.  Söyleyecek söz bulamadım. Yukarıdaki duayı ediyorum yine:
-EDEP YA HU!!!

0
0
0
Yorum Yaz